Prodej! Vikngové DVD Zobrazit větší

Vikingové DVD

D7

New product

Celková délka filmu: 90 minut

Tento film je dodáván v kartonovém nebo plastovém obalu

Více informací

33 ks

10,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informacíVikingové patří mezi nejznámější a nejúchvatnější postavy světové historie, ale zároveň patří k nejméně pochopeným. Náš 40-ti minutový velkoformátový dokumentární film Vám poskytne obsažný portrét Vikingů, zkoumá jejich historický a kulturní vliv, jakož i technologické a vědecké úspěchy a ukáže Vám jejich historii na územích, kde se usídlili a která probádali.

Předpokládá se, že historický vzestup Vikingů započal v Lindisfarne, blízko severovýchodního pobřeží Anglie roku 793 n. l. Obraz dobyvačných pohanů ze severu přetrvává jako všeobecný portrét Vikingů až do dnešních dnů. Zatímco brutalitu v jejich historii nelze popřít, pravda o nich je mnohem složitější. Tento dokument, který se řídí historickou skutečností, odhaluje velký a trvalý kulturní příspěvek jejich civilizace moderní společnosti.

Na svých zázračných lodích útočili Vikingové v Evropě i v severním Atlantiku. Detailní, počítačem zpracované obrázky a mapy demonstrují, jak Vikingové putovali na jih i východ od Skandinávie, dobývali území dnešního východního Ruska, obsadili dnešní francouzskou Normandii a mnohé z britských ostrovů. Digitální technika zavede diváka od počítačových map k leteckým filmovým záběrům krajiny obývané Vikingy v málokdy spatřených oblastech Islandu a Grónska. Velkoformátová technika umožní divákovi z přídě dlouhé lodi Vikingů, proplouvající mezi gigantickými zářícími ledovci do fjordů s kilometr vysokými břehy, dostat se do míst nejvíce spojených s jejich historií. Mezi tato místa patří i osada Leifa Erikssona na Newfoundlandu, museum vikingských lodí v Dánsku i Institut Arni Magnussona na Islandu s originálními ságami.

Film odhaluje také detaily ohromné zručnosti Vikingů při stavbě lodí, se kterou v 9. - 12. století daleko předčili ostatní kultury. Lodě Vikingů byly rychlé, lehké a obratné, a proto umožňovaly pohybovat se po řekách ve vnitrozemí i přes oceány. Bylo napsáno, že Vikingové stavěli své lodě s božím požehnáním. Divák se seznámí s technologií výroby i jejich krásou. Ve filmu se také seznámíte s poprvé zaznamenaným národním parlamentem, s jejich rozvinutou znalostí psaného slova i vyprávění a unikátní vášní a ctižádostí cestovat a poznávat.KAPITOLY:

1. Počátky éry Vikingů
2. Dobývání Evropy
3. Erik Rudý a Leif Eriksson na Islandu
4. Erik Rudý dobývá Island
5. Vikingové plují do Ameriky
6. Archeologické důkazy
7. Vikingové a původní obyvatelé Ameriky
8. Konec éry Vikingů
9. Závěrečné titulky


BONUSY:
- Jak se točil film Vikingové
- Ukázky z filmů Imax

ČESKÝ DABING


Formát obrazu: 16 : 9, PAL
Zvuk: česky DD 2.0, česky DD 5.1., anglicky DD 5.1, anglicky DTS 5.1
Titulky: česky, anglicky
Délka filmu: 40 min.
Celková promítací doba: 90 min.

                                                                                                       

Tento film je dodáván v kartonovém nebo plastovém obalu

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Vikingové DVD

Vikingové DVD

Celková délka filmu: 90 minut

Tento film je dodáván v kartonovém nebo plastovém obalu